Začíná čtvrtfinále!

Hokejový půst je u konce, již zítra začíná nejdůležitější část sezóny, play-off! Zpackaný zápas s Benátkami odsunul Motor na třetí příčku v tabulce a jako soupeř do čtvrtfinále nám tak připadl atraktivní soupeř, nováček soutěže, Zubři z Přerova.

PREROV_WEB

Přinášíme ohlédnutí za vzájemnými zápasy během základní části, ale také informace o tom, na co se během této série můžete těšit.

Zubři nás na ledě během základní části porazili hned 4x při výsledném skóre 6:13 z pohledu Motoru. Na ledové ploše se tak dají očekávat tuhé boje a není vyloučené, že se série protáhne do maximální možné délky. Stejně vyrovnaná partie se zřejmě bude odehrávat mimo led, tedy na tribunách. Obě mužstva disponují velkou fanouškovskou základnou, právě Zubři obsadili za Motoráky druhou příčku jak v tabulce domácí návštěvnosti, tak také v tabulce výjezdové.

Průměrná domácí návštěva:

  • Motor – 5492
  • Přerov – 2293

Výjezdové body v základní části ligy:

  • Motor – 1 096 121
  • Přerov – 418 260

Oba dva stadióny se očekávají vyprodané, stejně tak by tomu mělo být i s hostujícími sektory. MeoFans mají k dispozici 150 vstupenek, Motoráci pak mají v Přerově k dispozici sektor pro 200 fanoušků. Už souboje v základní části byly z pohledu fanoušků ozdobou první ligy, pojďme si je v rychlosti připomenout.

První historický duel s Přerovem sehrál Motor ve středu 30.září, kdy na venkovním ledě prohrál 2:0. V sektoru hostů tomu všemu přihlíželo 43 Motoráků, celková návštěva pak činila 2154 diváků.

5

O mnohem lépe jsme se na přerovské půdě prezentovali 28.prosince, kdy se počet Jihočechů vyšplhal na číslo 183. Vyprodaná hala viděla napínavý zápas, který skončil šťastněji pro domácí. Zápas provázela bouřlivá atmosféra, ke které velkou měrou přispíval zaplněný hostující sektor. Po zápase Motoráci předvádějí povedenou pyroshow.

4

Na domácí půdě jsme Zubry poprvé přivítali 14.listopadu, na zimák si našlo cestu 5669 diváků včetně 56 hostů, kteří vytrvale fandili po čas  celého zápasu. V domácím kotli se objevil transparent, odsuzující teroristické útoky v Paříži a také povedené choreo z igelitových vlaječek, posléze doplněného argentinou v klubových barvách.

Poslední vzájemné měření se událo 6.února. Vyprodaná Budvar aréna byla svědky prezentace naší zatím největší malované plachty, ale třeba také svatby na ledě. Ani tentokrát nechyběli na zápase hosté, kteří se kromě fandění prezentovali vlajkami a balónky v barvách klubu.

prerov3

Výjezdové počty během vzájemných zápasů:

  • Motor: 43 (středa), 183 (pondělí)
  • Přerov: 59 (sobota), 81 (sobota)

Co nás čeká během čtvrtfinálové série?


Choreografie

Stejně jako minulý rok, i letos se budeme snažit na tribunách předvést to nejlepší, co umíme. Během čtvrtfinálové série se určitě objeví z obou stran spoustu choreografií, na těch Motoráckých se právě v těchto chvílích usilovně pracuje. Pro první zápas jsme se rozhodli opět využít tribunu „C“, kterou jsme tento rok využili při zápase s Duklou nebo Slavií. Choreo pak nebude samozřejmě chybět ani během úterního zápasu.

Vybírání do choreofondu a nové vlajky

Před úterním zápasem budete mít také možnost přispět na další choreografie během play-off, u vchodů už se klasicky budou nacházet fanoušci s kasičkami. Během série s Přerovem by se měly nad hlavami Motoráků objevit nové mávačky, zda to bude už během domácích zápasů, nebo až na těch venkovních teď bohužel nejsme schopni říct.

Prodej samolepek a předání cen tipovačky

Jak už bylo zmíněno na facebookové stránce, dorazila k nám hotová série nových samolepek. Možnost jejich zakoupení máte již klasicky v sektoru D4 buď před začátkem zápasu, nebo během přestávek. Samolepek je omezené množství, s jejich koupí tedy rozhodně neváhejte. Výdělek z prodeje už klasicky putuje do choreofondu. První přestávka pondělního zápasu bude také využita k předání cen nejúspěšnějším tipérům v už skončené tipovačce.

Suma sumárum, čtvrtfinálová série nabídne atraktivní podívanou jak na ledě, tak mimo něj a měla by být ozdobou první hokejové ligy. Z naší strany už není na co šetřit síly, na tribunách musí být bouře!

Na ledě bojovnost, v hledišti chorály!

 

Zobrazit komentáře 2

  1. Maarty napsal:

    Čaues, chystá se nějaké menší choreo i na venkovní dvojzápas v Přerově?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*