Ryšavý bulvár v akci, aneb senzace za každou cenu. ❌

Žijeme ve zvláštní době, kde jsou hybnou silou myšlení mnoha lidí právě bulvární média, často zakládající své články na senzacechtivých nadpisech či obsahu, který z velké části vytrhuje danou událost z kontextu. U článků, věnujících se událostem ze světa fanoušků, platí toto bohužel dvojnásob.

K výjezdu do Hradce jsme neměli potřebu se již nikterak vracet, kromě výborného počtu fanoušků v sektoru hostí probíhalo vše téměř totožně jako v předchozích letech při návštěvách této neoblíbené destinace. O to větším překvapením bylo zjištění, že se tři dny po výjezdu internetem na fanoušky Motoru valí „shitstorm“ v podobě článku z pera jistého pana Ryšavého, který přítomné hostující fanoušky označuje za zvěř, přející smrt dětem bojujícím s leukémií?

Rozhodně tu nebudeme jakýmkoliv způsobem idealizovat či moralizovat prostředí českých tribun. Fanoušci nejsou svatí, pro někoho může být část pokřiků, které znějí napříč nejen zimními stadiony již za čárou, to je však již na osobním vyhodnocení každého jedince. Pro nás je pak za čárou překrucování událostí a spojování nespojitelného z klávesnic osob, hledajících senzace za každou cenu.

Samotný zápas proběhl v duchu projektu „O kapku lepší hokej“, jehož součásti byl předzápasový ceremoniál, jehož hlavní roli sehrál domácí třináctiletý brankář, bojující s leukémií. Tento ceremoniál nebyl ze strany hostujících fanoušků logicky žádným způsobem narušen, naopak se celý sektor Jihočechů bez váhání přidal do celostadionového potlesku pro mladého hokejistu.

Mladý brankář se objevil následně v davu hráčů během domácích oslav vítězství, ve stejné chvíli probíhala „děkovačka“ také pod hostujícím sektorem, který tak domácím nevěnoval žádnou pozornost a těžko mohl postřehnout, že se na ledě znovu objevil zmíněný klučina. Každý, kdo byl alespoň jednou na výjezdu, ví, že vnímání okolního dění při hromadném fandění je svým způsobem značně zkreslené. Popel na hlavu si tedy musíme posypat pouze v případě jedné hozené lahve, která následně skončila na ledové ploše, tyto excesy jsou naprosto zbytečné a jsou jen nahrávkou na smeč Ryšavým a jemu podobným pisálkům.

Zbytek událostí, barvitě popsaných v článku p. Ryšavého jsou z našeho pohledu čistý hyenismus, kdy je „novinář“ schopen antropomorfismus a nadsázku jednoho pokřiku mířeného na neživou věc spojit s příběhem nemocného klučiny.

Mladému Patrikovi tímto přejeme hodně sil do boje se zákeřnou nemocí, zároveň posíláme finanční dar a níže přikládáme odkaz, na kterém můžete i vy nejen jeho podpořit v rámci projektu „O kapku lepší hokej.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*