Předání sbírky pro děti

Se značným zpožděním přinášíme shrnující článek o nákupu a následném předání hraček a financí třem vybraným zařízením v Českých Budějovicích.

Sbírka pro děti probíhala 22.prosince minulého roku před začátkem zápasu s Třebíčí. I když byla sbírka propagována jako materiální, kromě spousty hraček se podařilo vybrat také krásnou částku 44 608,- Kč. Hračky a finance jsme se nakonec rozhodli rozdělit mezi tři zařízení, konkrétně se jedná o dětské oddělení v Českobudějovické nemocnici, centrum „Rodina“, poskytující pěstounské služby a dětský domov v Boršově. Vybraná částka byla rozdělena následujícím dílem:

 • Nemocnice – 28 000,-
 • Centrum Rodina – 8 000,-
 • DD Boršov – 8 000,-

Jako první navštívila část Motoráků centrum Rodina, kterému jsme předali již zmiňovanou částku 8000,- Kč. Částku v hotovosti si z našich rukou převzala vedoucí střediska Mgr.Mertová. Finance středisko využije k volnočasovým aktivitám dětí z pěstounských rodin, jako je např.návštěva zoo či divadelního představení. Toto předání proběhlo 11.ledna.

12552821_945192005516190_4583914278951782563_n

3.února byly zavezeny nakoupené věci do dětského domova v Boršově nad Vltavou. Již od prosince jsme byli v kontaktu s ředitelem domova panem Kouřilem, pomocí e-mailové komunikace bylo dohodnuto, jaké věci nakoupit. Částka 8000,- Kč byla využita k nákupu těchto věcí:

 • Kosmetika pro děti
 • Poukazy do multikina Cinestar
 • Poukazy do funparku Panda
 • 10 vstupenek na zápas Motoru  
 • Suvenýry Motoru

sbirka

Jako poslední byly dárky předány dětskému     oddělení nemocnice. Nemocnici byla vyhrazena částka 28000,- Kč, která byla využita k nákupu hraček, které nám byly doporučeny vrchní sestrou dětského oddělení. Přesněji se jedná o tyto věci:

 • Elektronická kniha Albi (8ks) + 8 knih
 • Herní centrum „Motorik“ – soubor didaktických her na jemnou motoriku (2ks)
 • Magnetiz – magnetická hra (6ks)

Nemocnici byla také p20160224_105034ředána většina vybraných hraček, zde je bohužel potřeba zmínit jediné negativum celé sbírky. Hračky byly po celou dobu uloženy v prostorech Budvar arény, kde jsou běžně skladovány fanouškovské pomůcky jako vlajky nebo bubny. Při posledním třídění hraček a následném odvozu do nemocnice jsme bohužel zjistili, že část hráček byla odcizena. Kdo za tímto činem stojí netušíme, tato situace nás velice mrzí a dotyčnému zloději přejeme minimálně to, aby jeho děti chodili pozadu.

I přes tuto událost můžeme celou sbírku hodnotit jako úspěšnou, děkujeme všem za vaše dary ať už finanční, nebo materiální. Zástupci všech tří zařízení měli z dárků velkou radost a byli touto aktivitou fanoušků velice překvapeni. Pokud máte jakékoliv další dotazy ke sbírce, můžete se na nás obrátit pomocí e-mailu info@motoraci.cz

Jeden Komentář

 1. Joseph napsal:

  Okrást o hračky děti v nemocnici a dětském domově tomu říkám prasárna! Že se někteří jedinci nestydí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*