Motor vs Třebíč

Vánoční zápas přilákal do ochozů Budvar arény 6421 diváků, podruhé v sezóně tak mohl hlasatel oznámit, že zápas je vyprodaný. Povedené představení na tribunách podtrhla úspěšná vánoční sbírka pro děti, která vynesla hromadu hraček a částku 44 608,- Kč.

Sbírka, která byla avizována několik dní dopředu probíhala před zápasem u všech vstupů na zimák, kde byli připraveni fanoušci s pytli a kasičkami přijímat dary pro děti od ostatních fanoušků. Nejčastěji se v rukou fanoušků objevovali plyšáci, dětem budou doručeny například také nástěnné šipky nebo nejrůznější stolní hry.

I když byla sbírka prezentována jako materiální, Motoráci opět nezklamali a hojně přispívali také finančně, o čemž svědčí konečná vybraná suma, která činí 44 608,- Kč. Největší část peněz bychom rádi darovali některému z dětských oddělení v nemocnici, její vedení jsme již kontaktovali. Nemocnici nechceme posílat samotné finance, v plánu je nakoupit to, čím bychom dětem pobyt na oddělení zpříjemnili. V našich řadách padaly návrhy jako nákup tabletů, televizí případně jiné elektroniky. V kontaktu jsme také s dětským domovem v Boršově a s jednou z pěstounských agentur, průběh předávání darů přineseme v nejbližších dnech. Děkujeme každému kdo se do sbírky zapojil!

12399470_964899196932958_225308426_n

Teď už se řádky reportu přesunou k dění v hledišti, které jak už bylo zmíněno výše bylo kompletně vyprodané. Týdenní oddech od fandění nejspíše většině fanoušků prospěl, fandění je od první třetiny velmi hlasité a intenzivní. Z nabitého kotle za bránou se vychází neskutečná energie, která k aktivitě rozproudí i zbytek stadionu. Už z tak výborně fandících Motoráků ždímají maximum dva klasičtí spíkři, zápas se odehrává za nadprůměrné atmosféry a určitě to byl nejlepší úvod na tribunách z uplynulých domácích zápasů.

1

Na zápas dorazili také hosté, kteří zaplnili polovinu svého sektoru. Během zápasu fandí za jednou ze svých vlajek spíše nárazově, část z nich navíc zápas sleduje pouze mlčky v sedě. Soupeře na tribunách během tohoto zápasu tedy spíše nemáme. Škoda.

Zápas se odehrává dle scénáře jednoho z oblíbených chorálů, kdy je na ledě k vidění bojovnost, v hledišti se fanoušci baví zpěvem chorálů. Jak už to bývá při vyprodaných zápasech, teplota v hale stoupá, vzduch tak ochlazuje les šál a mávaček, které nespočetněkrát za zápas vlají nad hlavami Motoráků. Zápas se přelévá do své poslední části, vyprodaná hala si žádá bůra, ten nedlouho na to přichází a s ním už tradiční popěvek „pátá právě teď odbila“.

3

Atmosférou zápasu se nejspíše nechává strhnout DJ zápasu, který několikrát nesmyslně vyzve halu k tleskání do rytmu diskohitů typu Verona, korunu všemu nasazuje puštěním jalovce, kdy se hokejový zápas mění na vesnickou zábavu. Opravdu máme tohle zapotřebí? Lidé se nechají strhnout samotným kotlem a klasickým repertoárem chorálů a pokřiků, podobné umělé vytváření atmosféry není dle nás potřeba, navíc během  zápasu, kdy se fandí od začátku výborně. Ano, pro někoho je to zbytečnost a bude nás mít za hnidopichy, ale neradi bychom za pár let viděli „show“ jako například v Chomutově.

Atmosféra vygraduje s blížícím se koncem zápasu, kdy do haly zavítá kousek té vánoční atmosféry. V kotli se rozzáří okolo dvou stovek prskavek, vše doplňuje zpěv koled. I ostatní tribuny jsou dnes aktivní, čehož se rozhodne využít kotel a vyzívá halu k společnému skákání. Tradiční „Kdo neskáče není Motor“ je dnes vyměněno za „Vánoce, Vánoce přicházejí“, hala se zapojuje skvěle a většina přítomných skáče společně s tribunou za bránou. Paráda! S poslední minutou zápasu přichází moment, který podtrhuje skvělé představení na tribunách. To když všem dobře známa skupinka Los Gaučos vyzve k odpovídačce kotel, který jejich výzvu vyslyší a „Budějovice“ si tak netradičně mohou zakřičet fanoušci v kotli.

prskavky

Po zápase proběhne s hráči zasloužená děkovačka, fanoušci jsou nenasytní a volají si hráče z kabin na druhé radovánky. S borci na ledě si společně naposledy zazpíváme koledu o tom, jak přicházejí Vánoce a povedený vánoční zápas, stejně jako tento report, je u konce.

Ať žije Motor! 

OHODNOŤTE KVALITU FANDĚNÍ BĚHEM TOHOTO ZÁPASU:


Pomocí pěti hvězdiček můžete ohodnotit jak výkon samotného kotle, tak i ostatních tribun! Pokud zvolíte hvězd pět, znamená to nejlepší výkon kotle/ostatních tribun, naopak jedna hvězda = propadák na tribunách.

[yasr_visitor_multiset setid=0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*