Motor vs Slavia

První prosincovou sobotu se mělo odehrát utkání z největších, mezi Motorem a pražskou Slávií , které slavilo 80 let postupu do ligy. Přesto, že ve stejný den probíhá na náměstí tradiční a neměnný obřad se sjíždějícím andělem, Budvar Arena se bude moci těšit na skvělou návštěvu.

V rámci tohoto hokejového svátku se chceme ukázat i my s prezentací, která by toto jubileum připomínala a tak objednáváme materiál a den předem se scházíme v Nové Vsi (tentokrát o poznání blíže městu, než minule) a během dne vyrábíme vlaječky a velký transparent.

V den zápasu se jako vždy scházíme před zimákem a jdeme to na to „céčko“ nějak vše poskládat. Přebalujeme transparent tak, aby se dal rozvinout ze shora dolů, dáváme fólie k sedačkám a poslední zbytky práce dokončujeme až po otevření bran Budvar Areny.

Jako vždy jdeme na otočku ven abychom si propíchli permice a aby o nás mohl někdo zase říct, že tam chodíme dřív, abychom to měli zadarmo, občerstvíme se a jdeme se připravit do sektoru. Věšíme vlajky, uvádíme megafony do provozu, rozdáme nějaké mávačky a čakáme na začátek zápasu. Zatímco se plní všechny tribuny, s hrůzou sledujeme tribunu „C“ a lidi, co provedous připraveným choreem, přecijen, bude zde spousta svátečních návštěvníků.

Před začátkem se pod kotel staví dva spíkři, oba s megafonem, na stadionu se objevují také Slávisté, kteří přijeli autobusem, který jim zacvakal klub, a tak je po zásluze vítáme pokřikem „placení klubem“. V tu dobu dole na D4 ještě přešlapuje člověk, který se mávajíc vstupenkou domáhá svého práva na sedadlo. Ponejprv mu slušně vysvětluji, že se nachází v kotli a že zde bude své právo na sedadlo uplatnňovat jen velmi těžko. Nesetkávám se s pochopením, tím však celá pře končí a pán odchází neznámo kam.

3

Domácí kotel se snaží uvést co nejlépe a ke startu nasype několik chorálů, první gól ale padá do sítě domácích. Zhruba po čtyřech minutách odchází část fanoušků z kotle, přináší na „céčko“ transparent a když se ozve magická fráze – „Komerční přestávka!“, vytahujeme transparent a dáváme pokyn ke zvednutí fólií a vlaječek. Dole je 22×3 metry velký transparent „AC Stadion“ a nad ním vlaječky tvořící písmeno „S“, obdobné jako to na dresech. Vše doplňuje dvoubarevná kartoniáda.

1

2

V tom se připotácí ožralá troska s dresem Litvínova, chytá transparent a trhá ho, musíme však stát a držet, aby se vše povedlo a tohoto krypla už bohužel nenacházíme…. To jen aby jste věděli, jaký mají vandráci z ostatních klubů výtečný přínos pro naší fanouškovskou scénu.

Pak se vracíme do kotle a dofandíme první třetinu a mohu říct, že atmosféra v ní by snesla hodně přísné měřítko. Naproti tomu fandí i necelá šedesátka slávistů, mají buben, jednoho člověka s megafonem  a jednu supportleaderku z Hradce Králové. Ani tu nezapomínáme pozdravit. Navzdory špíně, kterou stále hází hokejoví sešívaní na fotbalové po tom, co s nimi jednou na některé výjezdy, v kotli vesele rozjíždějí chorály Tribuny Sever. K jejich fandění  se  nedá říct, že by byli ticho, ale na dobře fandící domácí to nestačí ani z daleka. Ještě v této třetině se Motoru daří vyrovnat. O přestávce si na fotkách prohlížíme choreografii a z povzdálí pozorujeme hrstku fanoušků obou táborů, jak na sebe pokřikují přes dvojité zabradlí. Nic se však neděje.

4

Druhá třetina, co se týče fandění, byla letos jedna z nejlepších. Chorály, skákačky, tleskačky, všechno dnes hodně nadprůměr. Co bylo dnes však velmi slabé, i když nevím jestli jen dnes, byly okolní tribuny a obzvlášť pak tribuna A. Té se fandění jakoby vůbec netýká a to ani při odpovídačce. Los Gaučos, apeluji na vás, jako na jeden z mála schopných hloučků na áčku, udělejte si na své tribuně pořádek, protože to, co se tam děje poslední dobou, je strašlivá bída. Výkon kotle dnes však naštěstí převažuje. I v druhé třetině padlo po jednom gólu na každé straně.

5

Mezi druhou a třetí třetinou vyskakuje na led parta hokejových legend, stadion tleská ve stoje a dokresluje tak tento takřka magický okamžik. Čest a uznání těmto borcům v čele s J. Pouzarem!

Ve třetí třetině Motor navyšuje a atmosféra je stále velmi dobrá. Budvar Arena skutečné hlásí vyprodáno. Pak však stane jeden z největších omylů této sezóny a stadionem obíhá mexická vlna. Za stavu 3:2… vážně? Můžu říct, že oba spíkři mají v tomto směru čisté svědomí, tak, jak je zvykem na těchto velkých zápasech, občas si někdo rozjede, co se mu zlíbí. Potom se na ledě občas něco nepískne a lidé v kotli místo neutichající podpory, která by teď byla potřeba, raději vypouštějí neřízené nadávky a rozhazují rukama. Nakonec se ale vše naštěstí vrací do normálu a kotel si svou reputaci z dneška nestihne zkazit. V rámci kotle se dnes fandilo opravdu dobře a doufám, že tomu tak bude i nadále. Doufám, že příští domácí zápas potvrdí, že atmosféra se začíná zase pomalu zvedat. Tomáš Nouza 5 sekund před koncem pečetí výhru a může se Slavit.

Pak dokonale kazíme sešívaným jejich děkovačku před naším kotlem a užíváme si svojí, hned dvojitou. Skvělý hokejový večer je u konce. Lidé v kotli si mohou zatleskat, okolní tribuny sáhnout do svědomí, zapomněly totiž fandit, když jim nestrčí do rukou kusy kartonu…

Gaučáci, fanděte!

Jedině Motor!

OHODNOŤTE KVALITU FANDĚNÍ BĚHEM TOHOTO ZÁPASU:


Pomocí pěti hvězdiček můžete ohodnotit jak výkon samotného kotle, tak i ostatních tribun! Pokud zvolíte hvězd pět, znamená to nejlepší výkon kotle/ostatních tribun, naopak jedna hvězda = propadák na tribunách.


[yasr_visitor_multiset setid=0]

Foto: Motoraci.cz, idnes.cz, instagram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*