Motor – Kladno

Retro zápas přilákal do ochozů Budvar Arény podruhé během 14-ti dnů šestitisícovou návštěvu, zápas navíc okořenily prezentace v domácím kotli.

Zápasu předcházela velká prezentace jak ze strany klubu, tak ze strany nás, fanoušků. Už den před zápasem hlásil internetový předprodej rekord v rezervacích vstupenek a tak sen o vyprodané aréně během základní části nabýval reálnějších podob.  I přes velké fronty před začátkem zápasu se nakonec halu vyprodat nepodařilo, i tak je ohlášená návštěva 6017 diváků skvělým číslem.

Zápas začíná vhozením čestné buly, ke které se postavili legendy obou klubů z předešlých let. Po ostré úvodní buly začíná skvěle zaplněný kotel hnát Motor za vítězstvím. Support je od začátku na dobré úrovni, stejně jako při zápase s Jihlavou vede kromě standardních spíkrů pod D3, fanoušek megafonem i sektor D4,  který skvěle hecuje zbytek sektoru, což zvedá úroveň hlasitosti zase o kousek výš.

Na tento atraktivní zápas jsme si nemohli nepřipravit choreo, které je nad hlavami fanoušků prezentováno tradičně po dvou odehraných minutách. Opět se jednalo o celotribunovou choreografii, tentokrát se sektory za bránou obarvili do barevné kombinace historických dresů, ve kterých hráči Motoru právě v tento zápas nastoupili. Igelitové pásy doplnil 22m dlouhý transparent „Okřídlené M, navždy v srdci mém“, text po stranách doplnili letopočty 1965 a 2014. Transparent zdobil zábradlí až do třetí třetiny zápasu, kdy ho vystřídala část vlajek.  Od domácího zápasu s Prostějovem to byla z naší strany už čtvrtá větší prezentace, celkové finance vynaložené na tyto choreografie se pohybují okolo částky 10 000,- Kč.

Motor je na ledě bohužel horším celkem, atmosféra zápasu je i přesto na solidní úrovni. I když to nebyla taková paráda jako při duelu s Jihlavou, lidé se fanděním baví a okolní tribuny se častokrát přidávají společným potleskem. Na zápase byli přítomni také hosté, kterých dorazilo okolo 40. Po celý zápas aktivně fandí, vzhledem k výsledku zápasu to ale mohlo být z jejich strany určitě aktivnější i hlasitější. Na začátku zápasu vytahují ve svém sektoru transparent.

Prostřední část hry okořenila šedesátka konfet, které vylítly z D4. Několik konfet skončilo na ledové ploše, vzhledem k tomu, že momentálně byla hra přerušena to tempu zápasu nikterak neuškodilo a několik fanoušků si alespoň užilo svou chvilku slávy v tv.

Poslední prezentací z naší strany byla malovaná plachta namířená směrem k fanouškům HK, kteří nás mají tak v lásce, že si nás dávají na své samolepky. Pro ty, co nejsou v obraze samolepky HK ZDE. Před zápasem jsme se dlouho rozhodovali, zda plachtu vytáhnout právě v tomto zápase nebo jí ponechat na výjezd do Benátek. Nakonec bylo rozhodnutí správné, a prezentace splnila účel – emoce na sociálních sití z řad fanoušků Mountfieldu se dostavily ihned.

Zbytek zápasu se dohrává v průměrné atmosféře, když už je rozhodnuto o výsledku projíždí zaplněnou halou mexická vlna a fanoušci se baví po svém. Hráčům i přes prohru ve stoje děkuje většina fanoušků na zimáku a tím pro nás končí další utkání z kolotoče první ligy.

POZOR! Blíží se výjezd do Jihlavy, při kterém budeme chtít překonat výjezdový rekord 440 fanoušků z minulého roku. K tomuto výjezdu bude připraveno jedno překvapení, které by mělo zážitek z výjezdu pozvednout ještě o něco více. BLIŽŠÍ INFORMACE SE OBJEVÍ UŽ BRZY!

Ať žije Motor!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*