Zhodnocení sezony

Sezóna je bohužel za námi. Přesunutí sektoru, oživení supportu nebo výroba nové vlajky. Co dalšího přinesla a v čem byla zajímavá oproti jiným ročníkům z pohledu fanouška? Celkové zhodnocení sezóny z našeho pohledu uvnitř článku.

Srpen: V prvním přípravném domácím utkání jsme doma přivítali celek z KHL Barys Astanu. Zápasu přihlížela pěkná návštěva 1850 diváků. Dalším přípravným zápasem který by stál za zmínku byl s německým EISBÄREN Berlínem, jenž přijelo podpořit na 250 německých fans a většina z nás musela smeknout pomyslný klobouk nad jejich stylem fandění. Srpen nám díky losu European Trophy opět nabídl zajímavý výjezd do Salzburgu, kde už si téměř připadáme jako doma. Report z toho utkání : Salzburg vs Motor. Už tradičně byly od začátku přípravy v prodeji samolepky, konkrétně už 4.série. Jako novinka se na zimáku objevila vlajka „Motor“.

Září:  Konečně naplno vypukla nová sezóna a pro nás bylo velkou změnou přesunutí kotle do horního patra konkrétně sektoru D3. Ze začátku hodně velký nezvyk fandit celý zápas z cela jiného místa než v předchozích letech ale po delší době se to ukázalo jako krok vpřed. První choreografie se v něm objevila v zápase proti Kladnu aneb Jágrmánie poprvé v ČB: Motor vs Kladno. Solidní support přinesl také zápas s libercem

Říjen: V tomto měsíci byl pro nás nejzajímavější určitě zápas s velkým rivalem z Plzně. Bohužel kvůli kolizi s fotbalem ze západu Čech nedorazilo to pravé jádro fanoušků a tak zápas probíhal v klidu.  Na tomto utkání jsem se prezentovali choreem „Budějcká Šlechta“. Druhým zajímavějším a povedenějším zápasem v tomto měsíci byl ten proti Pardubicím: Motor vs Pardubice   Z výjezdů byl zajímavý ten do Brna : Kometa vs Motor 

Listopad: Listopad odstartoval povedený výjezd na Spartu kde se podařilo vytvořit téměř domácí prostředí. Report: Sparta vs Motor. Po 2 měsících už jsme se v sektoru D3 cítili jako doma což se začalo projevovat i na supportu. Lidé se  bavili fanděním a konečně se podařilo zapojovat více chorály než jen jednoduché pokřiky. Objevila se také chomutovská kauza „opice“ na kterou jsme reagovali transparentem právě v utkání s Piráty. Měsíc jsme ukončili výjezdem do Varů který dopadl asi nejhůře jak mohl, alespoň jsme ochutnali místní pizzu laugh

Prosinec: Blížil se vánoční čas, a tak jsme 2x za sebou rozsvítili sektor prskavkami. Byl to zápas se Spartou: Motor vs Sparta a s Kladnem. Tento zápas byl asi nejpovedenější v roce 2012. Report z tohoto utkání: Motor vs Kladno . Konec roku jsme zakončili výjezdem do chomutova kde jsme se také prezentovali hlasitým a vytrvalým supportem : Chomutov vs Motor .  

Leden: Začátek nového roku nám nabídl atraktivní zápas s Plzní. Tentokrát ze západu dorazilo velké množství indiánů a rozhodně bylo veselo. Na zápase byla také vyzkoušena Argentina s povedeným výsledkem. Report: Motor vs Plzeň . 10.Ledna jsme pak oslavili 85. narozeniny klubu v podobě menší pyroshow na lávce u zimáku. Proběhl také celkem úspěšný vlakový výjezd na Spartu.

Únor: Na ledě probíhal boj o play off, na tribunách jsme předváděli průměrný support. Pozitivem určitě oživení supportu v podobě „kiwi dance“. Poslední zápasy před play off jsme zajišťovali finance na choerografie.

Březen: Vrchol sezóny, v předkole play off jsme narazili na Vítkovice které nás také bohužel vyřadili. Oproti minulé sezóny se ale rozhodně nemusíme stydět za atmosféru vytvořenou v této sérii a to jak doma, tak i venku. V prvním zápase jsme se prezentovali povedeným celotribunovým choreem ve druhém zápase poté menší choreografií z vlaječek a papírů.

Suma sumárum: Po dlouhé době se podařilo fandění v Budějcích opět posunout trošku víš. Určitě tomu napomohla změna sektoru a také jisté omlazení kotle. Myslím že současný kotel má velký potenciál do budoucna a už teď se všichni těšíme co předvedeme na tribunách příští sezónu. MY JSME MOTOR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*