Motor vs Kladno

Druhá výhra v sezóně, necelé čtyři tisícovky diváků, mexické vlny nebo choreografie. To vše a ještě více se událo během jednoho podvečeru v budějovické aréně..

Los první ligy nám jako dalšího domácího soupeře přisoudil Rytíře z Kladna, tedy  jednoho z nejatraktivnějších soupeřů celé soutěže. Na zápas se poctivě připravovali nejen hráči, ale také fanoušci. Vzhledem k předchozím návštěvám a atraktivnímu soupeři je pár dní před zápasem rozhodnuto, že připravíme celotribunové choreo.

Sobotní hokejový den pro nás tak začíná už v pravé poledne, kdy se před halou schází asi desítka fanoušků s tvůrčí náladou. K dispozici máme útroby stadionu a tak po delší době můžeme tvořit bez ohledu na vliv počasí. Na ledové ploše bojují junioři s pražskou Spartou, několik metrů od nich pro změnu bojují fanoušci s izolepou a igelity. Na rozdíl od našich mladíků je náš boj vítězný a světlo světa tak spatří 300 fóliových vlaječek, které i s příslušnými pokyny rozmisťujeme na tribunu za bránou.

Čekání na zápas krátíme popíjením piv v bufetu, jiní dokončují transparent k chystané prezentaci. ta je realizována ve druhé minutě zápasu, kdy se tribuna za bránou obarví do červeno-modro-bílých vlaječek, vše doplňuje transparent „Motoráci“. Škoda málo výrazné červené barvy, i tak měly vlaječky především z blízka skvělý efekt. Díky všem za spolupráci!

Fandění je ze začátku na výborné úrovni, určitě tomu napomohl i fakt, že hráči dřeli na ledě na 110%. Fandí také hostující sektor, do kterého zavítalo okolo 40 Poldi fans. Ti jsou popíchnuti pokřikem „V sobotu co vás tak málo?“, jinak je po celý zápas mezi oběma tábory klid. Kladenští ve svém počtu nefandí nikterak oslnivě, a tak je pro zaplněnou tribunu za bránou jediným soupeřem bláznivý DJ, který do uší fanoušků chrlí jeden diskoshit za druhým. Naštěstí se po čase a pár výzvách uklidní a muzika hraje po zbytek zápasu s větším citem vzhledem k dění na ledě.

Motor hraje na ledě prim, fanoušci se baví, skáčou zády k ledu nebo hromadně vytleskávají. Jak už jsme psali dříve, hrajeme vlastní extraligu – tu na tribunách! V poslední části hry proběhne halou mexická vlna, vzduch v hale rozvíří několik stovek šál nad hlavami fanoušků a společně s hráči můžeme slavit druhou výhru v sezóně. Děkovačka je obohacena několika menšími interérovkami, inviduálně si vzájemně poděkujeme s vynikajícím Ondrou Bláhou a vyrážíme oslavit povedený zápas do víru velkoměsta. Ať žije Motor!

 

 

Jeden Komentář

  1. kaakamil napsal:

    Bylo by dobrý se domluvit s osvětlovačem, aby při pyru trochu přizhasl – efekt by byl mnohem lepší. Jinak včera vše good!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*