Motor vs Dukla

Pochod městem, filharmonie a emoce v hledišti, návštěva přes 5000 diváků. To vše přinesl úvodní zápas nové sezóny.

Už více jak týden před začátkem nové sezóny je na společné schůzi s FK domluvena spolupráce na tribunách a zároveň to, že na první zápas opět vyjdeme společně pochodem skrz město. Propagaci směřujeme výhradně na sociální sítě a internet a opět je to propagace úspěšná! Na konci Lannovky je tak na pondělní odpoledne nebývale rušno a u fontány, kterou běžně okupují nepřizpůsobiví občané, se mačká na dvě stovky natěšených fanoušků.

Dav zformovaný za vlajkami „Motor“ a „Budějce“ se poté pomalým krokem vydává směr Budvar Aréna. Zní tradiční chorály, lidé se zastavují a průvod si fotí, sem tam se někdo k průvodu připojí. Nechybí ani drobné zablokování dopravy na nejrušnějším přechodu v Budějcích, řidiči to ale přejdou s úsměvem a natěšení Motoráci tak mohou v klidu pokračovat v cestě, během které se občas také objeví nějaká ta pyrotechnika. Ta se nezamlouvala strážcům zákona a tak fanouškům poslední metry pochodu dělá společnost jeden policejní anton.

S dostatečným předstihem se účastníci pochodu dostávají na zimák, který se po chvilce za tónů filharmonie rozjasní laserovou show. Po několika minutách už na led vjíždí milovaný Motor a za pískotu haly také soupeř z Jihlavy. Padne první buly, a zaplněné sektory D3/D4 začínají hnát Motor za gólem. Tribuna za bránou, a prakticky celá hala byla opravdu našlapaná. Pokud to takto vydrží po celou sezónu, mohou se soupeři těšit na pravé jihočeské peklo!

Spolupráce mezi oběma sektory ze začátku trošku vázla, po chvilce se ale podařilo najít společnou notu a byla z toho velmi hlasitá podpora. Výborně funguje společná odpovídačka, během které si fanoušci navíc protáhnou své kosti nebo klasické vytleskávání. Ze začátku zápasu se nad hlavami fanoušků objevuje také první prezentace večera. V narážce na nedohraný čtvrteční zápas je vytažena plachta s podobiznou jihlavského hokejisty, kterému po tváři tečou slzy. To vše doplňují nápisy „Dnes zase utečete?!“ a „Uplakánci z Dukly“. Bohužel nedlouho poté se Dukla dostává do vedení a fandění poněkud upadá. Na pivo tak jdeme za nepříznivého stavu.

Ve druhé třetině Míša Švihálek vleje fanouškům novou energii do žil, to když srovná stav zápasu na 1:1. Support opět nabere na síle a halou se krásně nese „Na ledě bojovnost, v hledišti chorály“. Bohužel to byl ten večer jediný gól v síti soupeře a ten jde navíc chvilku na to opět do vedení. V polovině zápasu se prezentujeme druhým choreem. Hezky malovaný znak, ve kterém jsou znázorněny věci spojené s Motorem a naším stylem života. Pod ním vystižný nápis „Ať žije Motor“. Prezentace to mohla být nadprůměrná, bohužel byla podceněna velikost plachty a ani vytažení nebylo dokonalé, škoda.

V poslední části hry se přiostřuje na ledě i v hledišti. Po delší době totiž dojeli fanoušci hostí a solidně naplnili svůj sektor. Spousta z nich navíc se symboly „Ultras Dukla“, takže jsme se mohli těšit na zajímavý souboj na tribunách. Bohužel, zklamání přišlo ihned ze začátku zápasu, když se z jejich sektoru ozve nepříjemná trumpeta, která utichne až s koncem zápasu, který bohužel končí výhrou hostujícího týmu. Oni vůbec Ultras Dukla jsou zajímavou skupinou.  Jak už bylo zmíněno výše, v poslední části hry se častokrát oba tábory vzájemně urazí, hosté pokřikují něco o koupi extraligy a celkově si nedělají hlavu s urážením našeho klubu. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, pokud by tedy po zápase nevolali pčr o doprovod ke svým autům a ještě ten večer na internetových fórech brečeli, proč že jsme tak nepřátelští. Třešničkou na dortu je pak to, že jsou někteří známí místní diskutéři schopni hostující fans obhajovat či se dokonce omlouvat. No, příští zápas na půdě soupeře bude o to pikantnější..

Ať žije Motor!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*